• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Hızlı Okuma Kursu

İzmir Hızlı Okuma Kursu
Hızlı Okuma Kursları

Görsel algılama düzeyimizi geliştirerek anlama ve algılama düzeyimizi yükseltmeyi hedefleyen farklı bir tekniktir. Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25-27 kat daha çabuk hareket ettiğini biliyor muydunuz? O halde neden en az 24 saat süren bir çalışmayı en fazla  2- 3 saatte bitirmeyesiniz?

Anlayarak Hızlı Okumanın Sırları

19 senedir " Anlayarak  hızlı okuma" eğitimleri veren, CEMAL KONDU, az sürede, daha iyi anlayarak, daha fazla konuşmanın yollarını ve püf noktalarını anlattı.

Hepimiz hızlı okuyabilir mi?

Batıda hızlı okumanın mazisi yârım asrı aşan bir süredir. Hepimiz hızlı okuyabilir. Bunun için okuyucunun öncelikle yavaş okuma alışkanlıklarını tanıması ve bu alışkanlıklardan kurtulması gerekmektedir. Okuyucu bundan sonra gözlerini çabuk görmeye egzersizli ve geniş alanı görebilmek için egzersizler yapmalıdır.

Her metin anlayarak hızlı okunabilir mi?

Her metin anlayarak hızlı okunabilir. Anlamada ilk aşama hızlı okuma tekniklerinin bilinmesidir. Bundan sonra belli meslek gruplarına yönelik hızlı okuma esaslarının bilinmesi gerekir.

Anlayarak Hızlı okuma eğitimi verilirken nasıl bir teknik izlenir?

Anlayarak Hızlı okuma tekniklerinde yavaş okuma alışkanlıklarını terk etme teknikleri, gözü çabuk görmeye alıştırma ve ritmik görme, geniş alanı görme teknikleri, şekillerle okuma teknikleri olma üzere dört temel konuda eğitim veriliyor. Anlayarak Hızlı okuma, sessiz olarak yapılmakta ve hiçbir kelime okuma esnasında atlanmamaktadır. İzmir  Hızlı okuma kurslarında göz ritmi, gözün açısını genişletme, gözü çabuk görmeye egzersizleri yapılıyor. Okunan kelime sayısının ve anlayışının arttırılması hedefleniyor. İzmir Hızlı Okuma Kursu sırasında okuyucunun okumuş olduğu yazıyı anlamasının pek bir önemi yok. Önceleri anlamasa bile hızla okuması gerekiyor. Anlayarak Hızlı okuma  da tıpkı otomobil kullanmada olduğu şeklinde, teknik iyice kavranıldıktan sonrasında  kendiliğinden gelişir.

Anlayarak hızlı okumayı öğrenenler, bir zaman sonra hızlı okuma yeteneklerini kaybedebilirler mi?

Hızlı okumada beş temel teknik üzerine yoğunlaşalar. Anlayarak hızlı okuma teknikleri, birlikte kullanılırsa sonuç alınabilir. Yoksa tekniklerin birinde çok yüksek basari elde etmek, hızlı okumayı öğrenmek anlamına gelmez. Hızlı okuma tekniklerinden birinde başarılı olmak anlamına gelir yalnız...

İzmir Hızlı Okuma Kursunda yeterli başarıyı elde edemeyenler, mevcut hızlı okuma alışkanlıklarını sürdüremezler. Burada, "yeteri başarı" kriteri, bence, yavaş okumadaki göz hızından daha yüksek hızla, en azından 2, 3'lü sözcük blokları halinde okumayı başarmaktır. Kaldı ki, Anlayarak hızlı okuma kurslarında yüksek başarı elde edenler de, vakit içinde okuma hızlarından kaybedebilirler.

Neden?

Çünkü, Anlayarak hızlı okumada, ritmik göz hareketi kullanıyorsunuz. 18 yaşındaki göz ritminiz ile, 50 yaşındaki göz ritminiz aynı olabilir mi? Halk deyimiyle başka bir izahı da su: Ritmik göz hareketleri kullandığınızda göz kaslarınız devamlı antrenmanlıdır. Nasıl ki, bir sporcu, antrenmanlarına bir süre ara verip tekrar spora döndüğünde eski performansına ulaşması için programlı bir antrenmana ihtiyaç duyarsa, hızlı okumadaki göz için de ayni şey söz mevzusudur.

 

Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarına kimler ilgi gösteriyor?

İzmir Hızlı Okuma Kursunun katılımcıların büyük çoğunluğunu 25 ile 35 yas arası oluşturuyor. Sadece, daha yüksek yas gurubundan katılanlarda var.  Üniversite imtihanlarına hazırlanan gençler de, hızlı okumaya büyük ilgi gösteriyorlar. Çünkü hızlı okuma tekniklerini bilen bir fert üniversite sınavlarında ortalama 25-35 dakika daha fazla süre kazanır.

Niçin hızlı okumalıyız?

Tv. hayatımızda is yoğunluğu nedeniyle bir çok yer tutamıyor. Çalışan bir insana okumak daha avantajlı geliyor. Okumayı mümkün olan maksimum hızla yapmalıyız. Örneğin 250 sayfalık bir romanının günde sadece 20 sayfasını okuyoruz ve kenarını kıvırıyoruz.

Günümüzde metinler git gide daha dar kolonlar halinde basılmaktadır. Dergilerde, Gazetelerde kolonlara daha sık rastlanmaktadır. Bu kolonlar, ortalama 5-7 santimetre den oluşan sıfatlardan meydana gelmektedir.

Dar kolanlar büyük bir gidiş- gelişi mecburi olan geniş satırlardan daha rahat gözden geçirilmektedir. Öteki taraftan yukarıdan aşağıya doğru okuma dikkati daha çok uyarmaktadır. Dar kolonlar genel olarak her satırda bir yahut iki sapmayı gerektirdiğinden, ritim konusunda büyük fayda sağlamaktadır.

 

İzmir Hızlı Okuma Kursu

Hızlı okuma, anlama hızını arttırma yoluyla saniyede okunan sözcük sayısını yükseltmek demektir. İzmir Hızlı Okuma Kursu ile; hızlı okurken aynı vakitte anlama hızı da arttırılır. Anlayarak hızlı okuma; hızlı okuma kursu eşliğinde yapılan hızlı okuma teknikleri, hızlı okuma testi, hızlı okuma metinleri ve Anlayarak hızlı okuma programı eşliğinde gerçekleşir.

Anlayarak  Hızlı okuma çalışmalarını evde yahut okulda da yapabilirsiniz. Sadece hiçbir vakit eğitim almadan tam anlamıyla hızlı okuma yapamazsınız. Özetle siz kişisel olarak çaba gösterebilir. Ciddi ilerlemeler kaydedebilirsiniz.

İzmir Hızlı Okuma Kursuna katılın. Okuma ve anlama hızınızı geliştirerek daha çabuk okuyun. Biriken doküman ve e-mailleri, yarım kalan kitapları kısa zamanda okuyup bitirmiş olun.

İzmir Hızlı Okuma Kursuna Kimler Katılmalı


    Yöneticiler

    Uzmanlar

    Avukatlar

    Üniversite Öğrencileri

    Lise Öğrencileri

    Ortaokul Öğrencileri

     Eğitimciler

     Kitap Okuyucuları

     YGS-LYS Hazırlık Öğrencileri

     TEOG Hazırlık Öğrencileri

     ALES Hazırlık Öğrencileri

     KPSS Hazırlık Öğrencileri

 

Neden Anlayarak  Hızlı Okuma ?

 
Ortalama  bir LYS sorusu 45 kelimeden kaynaklanır. Bir tek probleminin okunması 15-20 saniye süre gelir. Etkin Hızlı Okuyan öğrenci aynı suali daha iyi anlayarak 8-10 saniyede okur. Her soruda 10 saniye, tüm LYS’de ’30-45 dakika ekstra süre’ kazandırmaktır.


Ortalama bir şirket çalışanının iş gününde e-mail, doküman ve rapor okumaya minimum 1,5 saat harcamış olduğunu biliyor musunuz? Çoğu katılımcının, “Yaşam boyu almış olduğum en yararlı eğitim” diye nitelendirdiği Hızlı Okuma eğitimlerimize müessese olarak katılın.


İzmir Hızlı Okuma Kursunun Amacı :

 
Okuma hızınızı, anlama ve kavrama seviyenizi yükselterek minimum 2- 3 kat artıracaksınız.

Dikkat ve yoğunlaşma eksikliği yasamayacaksınız. Ders çalışırken destek aldığınız ders kitaplarını ve kaynak kitaplarınızı yüksek anlama oranıyla daha hızlı okuyup daha hızlı anlayarak başarı oranınızı yükselteceksiniz.

*Hızlı okuma yöntemlerini kullanarak, daha kısa sürede daha çok kitap okuyabileceksiniz.

* Hızlı okuma yöntemi ile sınavlarda soruları çok daha az zamanda okuyup anlayarak avantaj sağlayacaksınız.

*Anlayarak hızlı okuma eğitimi ile okuduklarını daha yoğunlaştırılmış, etkin ve hızlı bir şekilde okuyacak ve anlayacak. Verimli bir okuyucu haline geleceksiniz.

* Sınavlara hazırlanırken mevzulara çok daha iyi yoğunlaşacak ve daha iyi öğreneceksiniz. Paragraf sorularını daha azca zamanda ve daha etkin okuyup anlayabileceksiniz.

İzmir Hızlı Okuma Kursunun İçeriği

    Niçin hızlı okumalıyım?

    Hızlı okuma nedir?

    Hızlı okuma ve anlama teknikleri neler?

    Hızlı okuma teknikleri iyi mi dünyaya geldi?

    Hızlı okumanın temel dayanakları nelerdir?

    Okuma ve anlama hızımı nasıl arttırabilirim?

    Okuma ve anlama oranımı ne kadar arttırabilirim?

    Hızlı okuma ve anlama önündeki engeller nelerdir?

    Göz ve beyin koordinasyonu nasıl sağlarım?

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 


Hızlı Okuma Kurslarıyla ilgili detaylı bilgi için:


İzmir Hızlı Okuma Kursu için 0(232) 422 59 54   yâda 0 (535) 667 32 24  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursu için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numarali telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz


Denizli  Hızlı Okuma Kursu   0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitiminu tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma Kursu için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Kursu 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
İzmir Hızlı Okuma Kursu başlıklı 8862 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın