• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi
Hızlı Okuma Kursları

İzmir oturuyorsunuz ve size en yakın şubemiz alsancakta ve İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri kurslarımız ile  Okuma hızınızı 3-5 katına çıkarmak elinizde... İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri eğitimiyle normalde dakikada 100 ile 150 kelime olan okuma hızının 450 ile 600 kelimeye kadar çıkarmanın mümkün. 6-7 yaşlarında okumayı öğreniyoruz. Önceleri metinleri heceleyerek okurken, bir süre sonrasında okuma hızımız artıyor.

Okumaya yeni başladığımız bu yaslarda dakikada 10 ile 30 kelime içinde olan okuma hızımız, daha sonraları -kişiye nazaran değişiyor- 100 ile 200 kelimeye çıkıyor. İş yaşamı ya da öğrencilik yaşamında kısa sürede çok sayıda dokümanı okumak zorunda kaldığımız zamanlar oluyor. Bilgisayar kullanırken de ayni durum söz mevzusu. Bir araştırma yaparken, yahut gazete okurken... Bilgi her an her yerde ve bilgiye çoğu zaman okuyarak ulaşıyoruz. Bilgiye daha çabuk ulaşmak ve daha kısa sürede daha fazla metin okumak isteyenlerin kullandığı 'Anlayarak Hızlı Okuma' teknikleri hayatinizi kolaylaştırıyor.


Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer Uzm. Psk. Sn.  Cemal KONDU ; "daha dikkatli, daha hızlı ve anlayarak okumak isteyen 7'den 77'ye her insanın bu tekniği kullanabileceğini belirtti. 24 saat temel eğitim İkinci Dünya Savaşı senelerında, pilotların yaklaşan uçağın amblemini görmeleri için tasarlanan aletin daha sonraları Amerikalı eğitimciler tarafından geliştirilmesiyle ortaya çıkan yöntemle, göz egzersiz gördükçe daha 'etkili ve etkin ' olmaya başladığı fark edildi. Sonraki yıllarda da eğitimler geliştirilerek verilmeye devam edildi."

Günümüzde ABD'da öğrencilere okumayı öğrendikten sonrasında üniversiteye kadar hızlı okuma eğitimleri veriliyor. "Daha kısa zamanda daha çok bilgiye ulaşmanın herkes için geçerli bir yolu var. Bunun yolu, göz ve beyin arasında gerçeklesen okumanın hızını ve anlama düzeyini artırmak" diyen Sn. Cemal KONDU, hızlı okuma eğitiminin; daha hızlı, etkin, elastiki ve verimli bir okuyucu olmayı sağlayan topyekün bir eğitim bulunduğunu belirtti ve ekledi: "Temelde 24 saat devam eden eğitimin sonunda, eskisine oranla ortalama 3 kat daha hızlı okumak, okunanları daha iyi anlamak ve daha uzun süre akılda tutabilmek mümkün."

İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimlerde yoğunlaşma, odaklanma ve dikkat üzerine yoğunlaşıyoruz. Göz kaslarının gelişmesiyle göz daha güçlü hale geliyor.  Okumaya başladığımızda dakikada 10 ila 30 kelime içinde olan okuma hızının, daha sonraları 100 ile 200 sözcüğe çektiğini, anlayarak hızlı okuma eğitimi alan ve sistemi öğrenen kişilerin ise hızının en az 3 kat arttığını ve dakikada 300 ila 600 kelimeye ulaşmış olduğunu özetleyen Sn. Cemal KONDU; "İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi sayesinde minimum 3 kat daha hızlı okumak mümkün."

İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri eğitimi almamış biri, sözcük sözcük okur, içten seslendirir, gözü metinde yavaş yavaş kayar ve duraklamalar yapar. Bu nedenle, normal bir insanoğlunun okuma hızı yavaştır. Yavaş okuyucu, hızla gelişen bilgi çağına ayak uydurmakta zorlanır" dedi. Saatte 7 bin sözcük Hızlı okuma becerisinin özel bir yetenek olmadığını; geliştirilebilir teknik bir informasyon olduğunu özetleyen Sn. Cemal KONDU, "400 sayfalık bir kitapta yaklaşık 100 bin sözcük bulunur. Yavaş okuyan biri, bir saatte yaklaşık 7 bin sözcük okuyabilir. Bu da kitabi yaklaşık 15-16 saatte bitireceği anlamına gelir. Hızlı okuma tekniklerini tatbik eden bir kişi ise ayni sürede 2 veya 3 kitabi anlayarak okuyabilir" dedi. Tekniğin, sınava girecek öğrenciler için de çok yararlı bulunduğunu belirten Sn. Cemal KONDU , "Öğrenci normalde 180 soruyu 180 dakikada yetiştiremiyor. Anlayarak hızı okuma tekniklerini öğrendiklerinde ise soruları 45-60 dakikada bitirebilirler."

Anlayarak hızlı okuma tekniğinde yoğunlaşma arttığı için bilgi kaydı daha berrak olur. Bunun haricinde tekniği bilen kişi okumayı monotonluktan çıkarır, zevkli ve eğlenceli bir hale getirir" diye konuştu. Okuma bir beceridir. İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitiminin 24 saat sürdüğü hızlı okuma tekniğinin, sözcük-sözcük yerine satırın daha geniş bir kısmını; 2, 3 hatta 4 sözcüğü birden görebilmek ve idraklayabilmek bulunduğunu özetleyen Sn. Cemal KONDU, "Anlayarak hızlı okuma tekniğini öğrenen bir birey bunu daha sonrasında unutmaz, çünkü bu bir yetenek değil. Bisiklete binmeyi öğrenmek benzer biçimde, bir kere öğrendiğiniz zaman okudukça kendinizi geliştirebileceğiniz bir alan" dedi.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numarali telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir  Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli  Hızlı Okuma Eğitimi   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
İzmir Alsancak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi başlıklı 2689 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın