• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Uzmanı

Hızlı Okuma Uzmanı
Hızlı Okuma Kursları

Hızlı okuma uzmanı; hızlı okuma uzmanlık eğitimini alıp uzmanlaşan kişilerdir. Hızlı okuma kişilerin anlayarak okuma hızını arttırarak  okuduğu metni çabuk okumasını, daha iyi, verimli anlamasını ve kavramasını sağlayan teknikler bütünüdür. Hızlı okuma tekniklerine başvurulmadan önce yavaş okuma yapmamıza sebep olan yanlış alışkanlıklarımızdan kurtulmayı ve yerine yeni alışkanlık kazanmak hedeflenmektedir. Bu yanlış alışkanlıklarımız; okurken daha iyi anlamak için başa dönmek, cümleler yerine kelimeleri takip etmek, yan fikirleri kaçırmak, okunan parçada ne anlatıldığını anlamayı sona bırakmak, devamlı konsantrasyon; dikkat dağınıklığı olamamak ve kısa metinler okumak yavaş okumaya sebep olmaktadır.


Hızlı Okuma Uzmanı. Bu alışkanlıklardan vazgeçip bir hızlı okuma eğitiminden yararlanmak okuma ve anlama hızımızı artırır. Okuma hızımızın artması ile birlikte okuduğumuz metni daha iyi anlarız, vakitten tasarruf ederiz, okumayı keyifli bir hale getiririz, sözcük hazinemiz genişler, genel bilgi birikimimiz ve kültürümüz artar. Hızlı okuma eğitiminden yararlanan bir kişi öncelikle okumaya istekli olmalı ve hızlı okuma eğitimi başarabileceğine inanmalıdır. Ayrıca hızlı okuma eğitimine devam etmeli, hızlı okuma tekniklerle ilgili bol egzersiz yapmalı ve çok okumalıdır. Hızlı okuma eğitimleri kapsamında öncelikle göz kaslarının eğitimi yapılmaktadır. Hızlı okuma eğitim ile görme alanı 2 cm olan gözün aktif görme alanı genişletilmektedir. Göz eğitimi ile birlikte hızlı okuma teknikleri de öğretilerek konsantrasyon teknikleri ile birlikte hızlı okuma gerçekleştirilmektedir.


Kitap Okuyamamak, Dikkat eksikliği, Konsantrasyon, Odaklanma, Derse adapte olamamak, derse kendini verememek, odaklı ders çalışamamak, hedefe odaklanamamak, motive olamamak, sınavda süre yetiştirememek, sınav sorularına kendini verememek vb. Bu ve buna benzer sorunlar, öğrencilerin % 99'inin yaşadığı ciddi sorunlardır.


Öğrencilerimizin ve eğitim alanının önemli bir ihtiyacına çözüm yaratıyor. Özellikle son beş senedir, dershanelerde, kişisel gelişim merkezlerinde basariyle uygulanan; çok sayıda öğrencinin odaklanmasını yükselterek imtihan başarısını elde eden sistemimiz, yeni eğitmenler ve eğiticiler yetiştirmeye devam ediyor.


Özel Okullarda, devlet okullarında, etüt merkezlerinde, dershanelerde,  kişisel gelişim merkezlerinde "Hızlı Okuma Uzmanı" her geçen gün bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmaktadır.
Bilgiye ulaşmanın, öğrenmenin en kısa yollarından biri de anlayarak hızlı okumadır.  Bir oldukça alanda olduğu şeklinde okuma haizinizi teknik çalışmalar ve alıştırmalarla geliştirmeniz mümkündür.


Nasıl ki profesyonel atletler hızlarını antrenmanlarla artırabiliyorlarsa, sizlerde anlayarak hızlı okuma çalışmaları ile okuma hızınız artırabilir; öğrencilerin, yetişkinlerin bu kabiliyetlerini üst düzeyde kullanmalarına yardımcı olabilirsiniz.


Yirminci yüz yılda ilim ve teknolojide büyük gelişmeler oldu.  20. yüzyılın ikinci yarısından sonra da bilgisayar yaşamın her aşamasında devreye girdi. Bilgi çağı ve informasyon toplumu kavramı ortaya çıktı. Bilgi toplumu oluşturmanın yolu da, okumaktan geçiyordu.


Yapılan araştırmalarda bilginin minimum yüzde sekseninin okuyarak elde ettiği tespit ediliyordu.
Hızlı okuma; gözümüzün kaslarını eğitmeyi, gözümüzün çabuk görmesini, görme alanını genişletmeyi, okurken satırların üstünde serseri gibi dolasan gözümüze daha etkin bir şekilde ritim kazandırmayı ve tüm bunlar ile görme ile algılama arasında uyum sağlamayı amaçlar.


Önemli olan hızlı okumak değildir, isi hızında da okuyabilirsiniz isterseniz. Hiçbir anlamı olmaz. Hızlı okuma; eğitimde temel hedef daha hızlı ve etkin görme, bunu yanında da algılamadır. Özetle anlayarak hızlı okuma eğitimi ile görsel algılama düzeyimizi geliştirerek okuma, idrak etme, anlama düzeylerimizi yükseltmeyi hedefleyen farklı bir teknik beceridir. Bu beceriyi herkes benzer biçimde siz de kazanıp bilgi çağına uygun bir birey olabilirsiniz.


Günümüz insani okumak mevzusunda mevcut kapasitesini tümüyle kullanamamaktadır. Günlük yayınların yoğunluğu, bilim alanındaki gelişmeler, öğretim esnasında okunması gereken dokümanların her geçen gün birazcık daha artması karşısında insanlar çaresiz kalmakta; hepsini okuyacak zaman bulamamaktadır.


Öğrenim hayatimizde, uğraşı alanlarımızda ve zevk için okumada, okumanın amacı zihnin kabiliyet ve gücünü, güçlü fikir ve düşüncelere karsı kullanmak suretiyle geliştirmektir. Devamlı ve düzenli bir okuma uygulaması ile değişik düşünceleri yargılama, bunlar üzerinde kurulmuş mantık ve muhakemeyi tespit etmede yetenekler kazandırmış olacaktır. Dünyaya bakışımızı okumayla genişletiriz, bilgilerimizi tabiattaki güzelliklerin inceliğini, fikir çabukluğunu okumayla arttırırız. Kültürlü bir insan olmanın en etkili yolu okumaktır.


Hızlı Okuma Uzmanı. Biz de her geçen gün adını sıkça duyduğumuz hızlı okuma kavramını detaylı araştırıp kapsamlı bir hızlı okuma uzmanlığı eğitimi hazırladık. Hazırladığımız hızlı okuma uzmanlığı eğitimden yararlanıp kendinizi geliştirmek ve hızlı okuma uzmanlığı eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak ister misiniz?


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:


İzmir Hızlı Okuma Uzmanlığı  Eğitimi için 0(232) 422 59 54  yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimi için  0(232) 369 50 81 yâ da 0(532) 100 11 65  numarali telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir  Karşıyaka Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli  Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimi için 0 242 323 73 15  ya da  0 (505) 445 15 31numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya  Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Uzmanlığı Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Hızlı Okuma Uzmanı başlıklı 2769 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın