• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Teknikleri Denizli

Hızlı Okuma Teknikleri Denizli
Hızlı Okuma Kursları

Okumak, bilmenin ve öğrenmenin en bayağı ve etkili yoludur. Çünkü insan bilgilerinin %80'den fazlasını okuyarak kazanır. Zaman ise insanoğlunun en büyük sermaye deposudır. Bu sermayeyi gereksiz harcamak hatta yok etmek büyük bir kayıptır. Örneğin : 1000 sayfalık bir kitapta, yaklaşık 270.000 sözcük bulunur. Bir insanoğlunun normal okuma hızı yaklaşık dakikada 150 sözcüktür. Anlayarak Hızlı okuma yöntemlerinden haberdar olmayan bir insan bu kitabi 30 saatte okur.

Eğer Anlayarak hızlı okuma yöntemleriyle okuma hızını çok değil, 1000 kelimeye çıkarabilse, bu kitabi 2,5 saatte anlayarak okuma sansı elde edebilir. Bir tek bir kitapta gereksiz harcanan 12,5 saat! Birde bu zarara diğer okunan kitaplardaki kayıpları da eklersek karsımıza ne çıkar siz düşünün. Bu zarardan kurtulmanın yolu, anlayarak hızlı okuma yöntemlerini öğrenerek uygulamaktır. Anlayarak Hızlı okuma, zamandan tutum etmektir.

Bir oldukça kişi zevk için okumayı sever. Yeni bir kitap alarak okumaya baslarsınız. 5-10 sayfa da okursunuz. Fakat bir türlü kitabi bitiremezsiniz. Ya süre bitiyor, ya da sıkılıyorsunuzdur. Öyleyse alınan bir kitabin tamamını okumanın tek yolu: Anlayarak  Hızlı okuma yöntemlerini kullanmaktır. Böylelikle süre yetecek ve sıkılmaya fırsat bulmadan kitabı bitirmiş olacaksınız.Hızlı Okuma Teknikleri Denizli.

Anlayarak Hızlı Okursak Anlayabilir miyiz?

Kararlı olun çok daha iyi anlayabilirsiniz. Çünkü anlayarak hızlı okuma eğitimi sayesinde sözcüklerin başı ile sonu arasında çabuk ilişki kurabileceksiniz. Böylelikle okuduğunuz metinlerdeki düşünce akışını beyne net olarak ulaşmış olacaktır. Bu ise anlama hızını pozitif olarak etkisinde bırakır. Hızlı Okuma Teknikleri Denizli.

Anlayarak Hızlı Okuma kabiliyeti sonrasında Kaybedilebilir mi?

Anlayarak Hızlı okuma kabiliyeti, bisiklete binme, araba kullanma ve yüzme benzer biçimde bir kere öğrenilince hayat boyu unutulmayan eylemlerdendir. Bu nedenle Anlayarak hızlı okuma kabiliyeti süre geçtikçe kaybedilmez. Ancak su var ki, iyi mi devamlı yüzen ve ya sürekli bisiklete binen bir kimse, bu eylemleri arada bir yapanlara bakılırsa daha çabuk ve ileridedirler.

Ayni durum geçerlidir. Ne kadar fazla yine egzersiz yapılırsa, o denli gelişme gösterilir. Bununla birlikte, ne kadar da ara verseniz, eski durumunuza asla dönmez ve bu eğitimi almamış bir kişiden çok daha çok kelime okuyabilirsiniz.

Okuma esnasında, göz metin üzerinde soldan sağa doğru kayar; her sözcük üzerinde duraklar. Bu duraklamalar esnasında, aynı bir fotoğraf makinesi benzer biçimde, gördüğü sözcüğün   fotoğrafını çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri deşifre eder, bir araya getirir ve düşünceye dönüştürür.  


Anlayarak Hızlı Okuma tekniği, çeşitli göz alıştırmlaları vesilesiyle, göz algılama potansiyelini ve duraklama esnasında gözün okuma alanını geliştirme temeline dayanmaktadır.
 
Anlayarak Hızlı Okuma 
Eğitim neticesinde, okuma hızları %200-400, anlama seviyeleri %5-15 oranında yükselir. Hızlı Okuma Teknikleri Denizli.

" Anlayarak  Hızlı okuma" derken tam olarak niçin bahsettiğimizden emin olmalıyız:

 
Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri  Eğitiminin Detayları :Anlayarak Hızlı Okuma Nedir?


Hızlı Okumanın Tarihçesi,


Öğrenme Süreçleri,


Etkin Kavrama Metotları,


İnsan Beyninin Özellikleri,


Anlayarak Hızlı Okuma Süreçleri,


Konsantrasyon ve Motivasyonu Arttırma,


Okuma ve Anlamayı Zorlaştıran sebepler

Etkili Görme Alanını Geliştirme,


Görme ve Anlama Çevikliğini Arttırma Çalışmaları,


Göz Kaslarını Çevikleştirme,


İç Disiplin Geliştirme,


Okumaya Ritim kazandırma,


Sözcükleri Biçimleri yöntemiyle Tanıma,


Ana Fikri yakalama,


Bellek-Öğrenme İlişkisi,


Amaca nazaran Okuma Biçimleri,


Okuma hızı ve anlama ölçümleri.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 


Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:


İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için  0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma Eğitimi için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65  numarali telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli  Hızlı Okuma Eğitimi   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Hızlı Okuma Teknikleri Denizli başlıklı 1905 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın