• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Kursları İzmir

Hızlı Okuma Kursları İzmir
Hızlı Okuma Kursları

Hızlı Okuma Kursları İzmir ; İzmir’dehızlı okuma ve anlama Kursları veren kurumlardır. Hızlı okuma ve anlama; kişilerinkısa vakitte çok daha fazla bilgi okumasını, öğrenmesini ve kavramasınısağlayan tekniklerdir.

Hızlı Okuma Kursları İzmir ; kişilerin okumahızını 2-3 kat arttırarak kısa vakitte çok daha çok bilgi sahibi olmalarını hedefleyenkurumlardır.

Hızlı Okuma Kursları İzmir. Hızlı okuma ve anlama eğitimleri ile okumahızımız artar, okuduğumuzu daha iyi anlarız, kendimize olan güvenimiz artar, kelime hazinemiz artar, genel kültürümüz ve bilgi birikimimiz artar.

Hızlı Okuma Kursları günümüzde artarak yaygınlaşan kurslar arasındadır.Hayatımızın her aşamasında bilginin hızla arttığı gerçeğini hepimiz biliyoruz.Hızla artan bu bilgi karşısında hızlı okuma ve anlama eğitimi almak artıkçağımızın bir gerekliliği haline gelmiştir. Bilgili insanoğlun artmasıyla da bueğitime gereken öne verilmektedir.


Hızlı Okuma Kursları İzmir. Sayısız avantajsunan Hızlı Okuma Kursları ile kişiler okuma yaparken içinden ve ışındanseslendirme yapmaz, okumuş olduğu yazıyı yeniden tekrar okuma gereği duymaz,okuduğu metinde ana düşünce ile birlikte yan düşüncelerde çıkarır yanı anlambütünlüğünü yakalar, okuduğunu anlamakta sıkıntı çekmez, dikkati kolay rahatdağılmaz, okumuş olduğu yazıyı sözcük sözcük değil de cümleler halinde okur.Bilgiye ulaşmanın öğrenmenin ve teriminin en kısa yolunun hızlı okuma ve anlamateknikleri olduğu bir gerçektir.


Hızlı Okuma Kursları İzmir. Okuma hızımızıbazı teknik çalışmalar ve alıştırmalar ile geliştirmek mümkündür.


Hızlı Okuma Kursları İzmir


Anlayarak Hızlı Okuma Nedir? Okuma esnasında, göz metin üzerinde soldan sağadoğru kayar; her sözcük üzerinde duraklar. Bu duraklamalar esnasında, aynı birfotoğraf makinesi şeklinde, gördüğü kelimenin resmini çekip beyne gönderir;beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri bir araya getirir ve düşünceyeulaşırsınız.


Hızlı Okuma tekniği, çeşitli göz alıştırmaları vasıtasıyla, göz algılamakapasitesini ve duraklama esnasında gözün okuma alanını geliştirme temelinedayanmaktadır. Hızlı Okuma  Eğitimneticesinde, okuma ve anlama hızları %200-300 oranında yükselir

Haliyle, Hızlı Okuma tekniği metnin bir tek belirli bölümlerine bakarakuygulanan bir göz dolaştırma yahut çapraz okuma yöntemi değildir. Metnintümünü, daha doğru bir odaklanma ve daha hızlı bir algılama ile okumaktır.

Karşımızda bir fotoğraf, şekil, karikatür gördüğümüzde onlara bakarız. Ancakyazı gördüğümüzde okuruz. Aslen ikisi içinde fark yoktur. Bakmış olduğumuzresimleri görürüz  ve beyin onlarıinceler ve anlam verir. Yazıda da aslında bu konum çok benzerdir.

 

Hızlı Okumamız için bazı şeylere dikkat etmemiz gerekmektedir. Bunlardanbahsedecek olursak;

Okuma işlemi göz ile beyin içinde gerçekleştirilmelidir. İnsanlar bazıgereksiz hareketlerle göz-beyin arasına gereksiz unsurlar sokmaktadır. Örneğinyazının sesli okunması esnasında göz ile beyin arasına ağız girer. Bundandolayı okuma esnasında ağız, dil, dudak şeklinde organlarımızın kullanılmasınagerek kalmamıştır. Bu organların kullanılmasıyla birlikte insanlar okumaesnasında daha hızlı yorulmakta ve okuma hızını düşürmektedir.

 

Hızlı Okumamızı engellemiş olan bazı ruhsal nedenlerde olabilir. örneğininsanların hızlı okunduğu taktirde asla bir şey anlamamaktan korkması. Bukişiye yanlış öğretilmiş bir durumdur.  

 

Okuma hızımızın düşük olmasının bir başka nedeni ise yazıda baktığımızalandır. Her kelimeye tek tek baktığımız taktirde her satır için ortalama 10defa göz hareket ettirmek zorunda kalırız. Fakat gözümüzün bakış açısı birdençok kelimeyi alabildiği taktirde bir satırlık kelimeyi 2 göz hareketine kadarindirebiliriz.

 

Bu vakaları örnekleyecek olursak 100 sayfalık kitapta ortalama 20 Bin kelimebulunmaktadır. Dakikada 150 kelime okuyan bir insan bu kitabı hemen hemen 2,5saatte bitirir.500 kelime okuyan bir fert ise 40 dakikada bitirir. İncecik birkitapta bile bu kadar zaman fark etmektedir. Günümüz şartlarında ise insanlarınyavaş okuma ile kaybedecek vakti yoktur.

Ek olarak hızlı okumada sütun okumak da çok önemlidir. Dar bir sütünokuyorsanız ortasındaki kelimeyi okumak ve gözleri aşağıdaki sütuna kaydıraraktaşımak yeterlidir. Bu kabiliyet çalışmalarla kazanılabilmektedir. Eğer genişbir sütun okuyorsanız, sütun ortasındaki iki sözcük okunmalı ve aşağıya doğru göz kaydırılarak okunmaktadır.

Anlayarak Hızlı okuma bir beceridir. Özel alıştırma ve tekrarlarla rahatçakazanılabilen bir tekniktir.

Yukarıda saydığımız koşulları elde eden hepimiz dakikada en az 1000 kelimeokuyabilmektedir. Okuma hızımızdaki bu artış okumak için süre bulmaktazorlandığımız günümüzde çok işe yarayacaktır.

İzmir Hızlı Okuma Kurslarının amacı; odaklanmayı arttırmak, süre tasarrufu sağlamak, algıdaseçicilik yaratmak, okuma hızını ve konsantrasyon arttırmaktır. Biz de hızlıokuma konusunu en ince detayına kadar araştırıp kapsamlı bir  hızlı okuma programı hazırladık. Hazırlamışolduğumuz bu eğitim programını detaylı olarak incelemek ister misiniz? 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için   0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma Eğitimi için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numarali telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli  Hızlı Okuma Eğitimi   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Hızlı Okuma Kursları İzmir başlıklı 2100 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın