• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası
Hızlı Okuma Kursları

Bir insanoğlunun dakikada ortalama 200-300 kelime okuyabildiğini biliyormuydunuz? Hızlı okuma eğitimi almış bir fert ise bu sayıyı beşe katlayabiliyor. Hatta kimi zaman daha da yukarı çıkabiliyor. Hızlı okuma bir beceridir ve biz bu beceriyi eğitimle geliştirebiliriz. Kimi üstün zekâlı çocuklar bu beceriyle beraber dünyaya gelirler, fakat averaj zekâya haiz her birey azmederse hızlı okuma becerisini edinebilir.

Bir birey dakikada 200-300 kelime okuduğunda bunun %60'ini aklında tutabilirken hızlı okuyan bir kişi dakikada 800-1000 kelime okuduğunda bunun %80 'inden fazlasını hatırlayabilir. Bunun sebebi ise, daha hızlı okuduğumuzda beynin mevzunun bütünlüğünü daha basit kavrar, siz de zaman ve enerjiden tutum etmiş olmuş olursunuz.

 

Hızlı okuma göz beyin koordinasyonunu etkili bir halde sağlayıp okuma hızımızı arttırmaktır. Hızlı okumanın iki yönü vardır. Birincisi gözle görmek, ikincisi gördüğümüz kelimeyi beyinle algılamak. Bu işi ne kadar hızlı yaparsak okuma işlemi de o kadar hızlı olacaktır. Bunun için öncelikle gözün görme alanını genişletmek gerekmektedir. Aslına bakarsak insan gözü 180 derecelik açılara kadar görür ve beyin de bunu algılayabilir. Bu nedenle göz kaslarını oldukça çok çalıştırıp gözün görme alanını olabildiğince geniş tutmalıyız. Kelimeleri tek tek görmek yerine gruplar halinde görmeli ve bu kelime gruplarını da gene gruplar halinde anlamlandırmalıyız. Böylece okuma hızımız görmüş olduğumuz kelime sayısı oranında artacak ve etkili hızlı okuma gerçekleşecektir.


Çok kısa bir süre içinde şimdiki okuma hızınızı minimum yüzde yirmi, bireyin kendi çabasına bağlı olarak yüzde elli İle yüzde altmış arttırabilirsiniz. Kelime ve ayrıntı yığını arasından ana düşünce ve önemli noktaları çok daha rahat algılayabilirsiniz. Normalde bir kitap okuyacakken hızlı okuma tekniğiyle iki hatta üç kitap okuyabilirsiniz. Okuduğunuz kitabın türüne bakılırsa göz dolaştırma tekniği kullanarak orta boy bir kitabı birkaç saatte tamamlayabilirsiniz. Aynı yöntemle gazetenizi ve hoşlandığınız dergileri yarızamanda ve önemli aslabir şeyi kaçırmadan okuyabilirsiniz. Zamanla yarıştığınız önemli sınavlarda daha kısa sürede daha çok suali daha iyi anlayarak çözebilirsiniz. Tüm bunlar için birkaç haftalık hızlı okuma teknikleri eğitimi almalısınız ve bu eğitim hemen sonra egzersizlerinizi düzenli olarak yapmalısınız.

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Eğitimin Amacı: Bu tahsile katılan kişiler hızlı okuma eğitimi konusunda ustalaşmış olacaklar. Hızlı okuma eğitimiyönetme mevzusunda data ve becerisini geliştirmiş olacaklar. Katılımcılar hızlı okuma ile ilgili değişim ve dönüşümlerini harekete geçirebilmesini sağlamak. Katılımcıların okuma alışkanlıklarını kavrayıp mesleki ve özel hayatlarındaergonomik uygulayabilmelerini sağlamak.

Öğrenciyi hızlı okuma sistemi içinde tutacak, davranış ve yaşam başarısına ulaştıracak bir şekilleri öğretmek. Bilinçaltı süreçlerini tanımalarını sağlamak ve etken olarak kullanabilmelerine yönelik uygulamaları öğretmektir.

 

Anlayarak Hızlı Okuma konusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen kişilere yönelik olarak tasarlanmış olan bu eğitimin amacı, kişilere anlayarak hızlı okuma  teknikleri mevzusunda özel informasyon ve becerileri kazandırmak, kurumlarda iç eğitmen ekibi yaratmak, mevcut durumda eğitmenlik gerçekleştiren kişilerin bilgi ve kabiliyet seviyelerini artırmaktır.

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Programı

 

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri konusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir kariyer,  e mesleğe adım atmak isteyen kişilereyönelik olarak tasarlanmış bir programdır.

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Programını nasıl Öğreneceksiniz

 

.    Şimdi ki mevcut durumu daha etkinve etkili bir seviyeye getirerek,


.    Kişilere ideal performanslarınıtaşımayı öğrenerek,


.    Uygulamalar yaparken ne kadarfarklı seviyede olduğunuzu görerek,


.    Başkalarını yönlendirme becerisidaha üst düzeye taşıyarak,


.    İstenmeyen okumaalışkanlıklarından kurtularak,


.    Eğitim ondan sonra ferdinkuramsal ve ergonomik yeterlilik düzeyi test edilmesiyle,


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Programı Neler kazandıracak


.    Okuduğunuzu anlama yüzdeniziarttırırsınız.


.    Zamandan tasarruf etmişolursunuz.


.    Zahmetsiz ve akıcı biçimdeöğrenirsiniz.


.    Özgüven kazanırsınız.

 

.    Okurken beyniniz daha iyi ilişkikurar.

 

.    Okurken beyniniz hayal kurmaz vetümü görür.

 

.    Okuma daha zevkli hale gelir.

 

.    Okuma alışkanlığını kazanmadabüyük bir adim atmış olursunuz.

 

.    Sözcük haznenizi ve genel databirikiminizi arttırmanıza destek sunar.

 

.    Kişisel gereksinimlerinize bağlıolarak farklı avantajlar sağlar.

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Eğitimin Amacı Nedir?

 

Programa katılanlara ''Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası'' Eğitimi sürecini profesyonel olarak yönetme bilgi ve becerisini yerleştirmek. Katılımcıların Öğrenci de okuma ileilgili değişim ve dönüşüm dinamiklerini harekete geçirebilmesini sağlamak. Katılımcılar yeni okuma alışkanlıklarını kavrayıp mesleki ve özel hayatları içinde ergonomik bir halde uygulayabilmelerini sağlamak. Öğrenciyi hızlı okuma sistemi içinde tutacak, davranış ve yaşambaşarısını ulaştıracak lüzumlu bir ekip şekilleri öğretmek. şuuraltı süreçlerini tanımalarını sağlamak ve etken olarak kullanabilmelerine yönelik çalışmaları öğretmek.

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Eğitime Katılanlar Neler Kazanacak?

 

Yeni bir iş alanı olan Hızlı Okuma Eğitmenliğinde başka ek bir eğitim almaya gerekseme duymadan çalışmalarına imkân verecek beceriyi kazanmak Öğrenci ve Yetişkinlerde Hızlı Okuma şekilleri baŞta olmak üzere anımsama ve hafıza tekniklerinin bilgisine haiz olup yöntemlerini öğrencilerin yaş gruplarınauygun bir halde kullanmak.


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Eğitimine katıldıktan hemen sonra size verilecek olan eğitim yol haritaları ve bilgisayar programıyla derhal eğitimlerebaşlayabilir,  program yardımıyla hangiöğrencinizin ne kadar çalışmış olduğunu ve hangi egzersizde ne kadar başarılı bulunduğunu görebilirsiniz. 

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Programının Amacı

 

Programın amacı, kişilere  anlayarakhızlı okuma ve öğrenme teknikleri mevzusunda özel data ve becerileri kazandırmak, kurumlarda iç eğitmene kibi yaratmak, mevcut durumda eğitmenlik meydana getiren kişilerin informasyonve kabiliyet seviyelerini artırmaktır.

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Programının Süresi

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Programının süresi 40 saattir.

 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Programına Kimler Katılabilir

 

Anlayarak Hızlı Okuma  mevzusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen çoğumuz, okumaya ve öğrenmeye kıymet veren, okumanın öneminin farkında olan hepimiz uzmanlarımız tarafınca kafi bulunduğu takdir de programa katılabilir. 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma Eğitmenliği ile ilgili detaylı bilgi için:

İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği  Eğitimi için 0(232) 422 59 54  yâda 0 (535) 667 32 24   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitmenliği için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65  numarali telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir  Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitmenliği tıklayabilirsiniz


Denizli  Hızlı Okuma Eğitmenliği   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitmenliği tıklayabilirsiniz.


Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği için   0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitmenliği 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitmenliği tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası başlıklı 2691 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın